Restauracja z Zielonym Piecem


Jest takie miejsce, gdzie czas, jakby się zatrzymał… Miejsce, gdzie tradycyjna polska kuchnia przygotowywana jest z najwyższą starannością, gdzie czuć miłość i pasję do gotowania. Miejsce, gdzie przykłada się ogromną uwagę, dbałość i szacunek do produktu, z którego następnie powstają niesamowite dania…


Dzisiejszy post chciałabym poświęcić Restauracji z Zielonym Piecem zlokalizowanej w Olsztynku, województwo Warmińsko-Mazurskie, ok 30 km od Olsztyna.Restaurację odkryliśmy jakieś 3-4 lata temu, i od tej pory stale ją odwiedzamy, szczególnie w okresie letnim.

Zielony Piec w pierwszej kolejności zainteresował mnie tym, iż jako pierwszy (lub jeden z pierwszych) z restauracji w województwie warmińsko-mazurskim zdobył rekomendację przewodnika Gault and Millau. Zagłębiając się w temat, okazało się, iż restauracja ta jest również uwielbiana przez znanych aktorów, muzyków, pisarzy etc.

Tak jak i wielu innych gości, i my zakochaliśmy się w tym miejscu. Sama restauracja jest dosyć mała, urządzona w klimacie vintage, pełno tu starych, stylowych i zabytkowych przedmiotów, mnóstwo świeżych kwiatów w wazonach. Wszystko to sprawia, że czujemy się, jakbyśmy przenieśli się w czasie. Ponadto klimat restauracji jest bardzo ciepły i przytulny, z chęcią posiedziałoby się tutaj w wygodnym fotelu z ulubioną książką i filiżanką herbaty…


Jak już wspomniałam wcześniej, w Zielonym Piecu serwuje się dania tradycyjnej kuchni polskiej. Osobiście zakochałam się w gołąbkach w sosie śmietanowo-koperkowym, w życiu nie jadłam czegoś pyszniejszego. Wszystkie dania, jakie do tej pory zjedliśmy były pyszne i pełne smaku, a porcje są na prawdę duże, widać, że przygotowywane od serca.

Zielony Piec, jak i serwowana tam kuchnia zachwyca i jest godna polecenia. Można tam odpocząć od zgiełku codzienności i dobrze zjeść. Również obsługa gości jest na najwyższym poziomie. Widać, że pracują tu ludzie z pasją, którzy kochają to co robią. Wszystko to, wystrój restauracji, kuchnia oraz ludzie przy tym wszystkim pracujący sprawia, że Zielony Piec jest miejscem niesamowitym i wyjątkowym.


Przed wizytą w restauracji radzę zrobić rezerwację, gdyż w innym wypadku może być dość duży problem z miejscem 😉

2 myśli w temacie “Restauracja z Zielonym Piecem”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s